Historie divadla

Vznik a vůbec první proto-počátky divadla je pro historiky a obecně lidi velká neznáma. To, že antické Řecko bylo už vyspělou kolébkou divadelního světa, o tom nikdy nepochybuje, ale první kroky divadla před athénskými dramatiky jsou těžce zmapovatelné.

Existuje ale plno teorií, které z určitých archeologických nálezů se snaží objasnit věci a události, z nichž se divadlo jako dnešní vysoká forma uměleckého vyjádření chronologicky vyvíjelo.

Ze všech domnělých hypotéz je možná pravdě nejblíže ta, která vychází z toho, že kořeny divadla jsou pevně semknuty s rituály pravěkých lidí.

Vzniklo divadlo z pravěkých rituálů?

Rituál je specifický úkon, který měl zajistit lidem přízeň jejich bohů a zkrotit tajemné síly přírody (počasí) či dát lidem úspěšný lov.

Při rituálních obřadech a slavnostech nosila osoba šamana nebo kouzelníka zvířecí masku, která měla svojí důležitou roli. Při takových rituálech mohli šamani kmene vyprávět ostatním lidem své tajemné poznatky a zkušenosti života či celého společenství, které se tradovali z generaci na generaci.

Ještě dnes se můžeme setkat u primitivních kmenů s lidovým divadlem, kdy součástí ritu kmene je herecké znázornění např. dějin kmene či celého stvoření světa.

Navštivte také

Doména divadelni-sklipek.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 2650 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména divadelni-sklipek.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář